Gaziosmanpaşa'da Atık Yağlarla Engellilere Destek


Bu haber 2018-02-22 17:31:48 eklenmiş ve 1118 kez görüntülenmiştir.

Geri Dönüştürülen Atık Yağlarla Engellilere Destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın öncülük ettiği "Temiz Çevre Engelsiz Hayat" projesine destek veren Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede bulunan atık bitkisel ve hayvansal yağları toplayarak engellilerin akülü ve tekerlekli sandalye ihtiyacının giderilmesine katkı sağlıyor. Böylece hem çevre kirliliği önleniyor hem de engellilere destek olunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi, Gaziosmanpaşa'da uygulanmaya devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin destek verdiği proje kapsamında atık bitkisel yağlar toplanarak hem çevre kirliliği önleniyor hem de toplanan atık yağlar ekonomiye geri kazandırılarak engellilerin tekerlekli sandalye ihtiyacı karşılanıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi ekiplerince; Hizmet Binaları, Bilgi Evleri, Gençlik Merkezi, Kadın Koordinasyon Merkezleri, Muhtarlıklar, Aile Sağlığı Merkezleri, okullar, camiler, ilçe meydanı vb. 200 noktada bitkisel atık yağlar toplanıyor. Toplanan evsel atık yağlar, aracı firmalar tarafından çevreye zarar verilmeden geri dönüşümü sağlanıyor. Bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılarak elde edilen gelirlerle de engellilerin akülü ve tekerlekli sandalye ihtiyaçları karşılanıyor. 5 litre ve üzeri toplanan atık yağlara karşılık talep doğrultusunda vatandaşlara 1 litre temizlik malzemesi de verilerek ilçe halkının projeye destek vermesi sağlanıyor. Ayrıca projeyle okulların temizlik malzemesi ihtiyaçlarına da destek olunuyor.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GAZİOSMANPAŞA haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 5.3392 5.3606
Euro 6.0865 6.1109
Arşiv Arama
- -
Anket
DurumHaber - Bölgenin Güçlü Sesi©
Copyright 2007 - 2015 DurumHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz