Bayrampaşa' Dan Rekor Sayıda Proje Tübitak Yarışmasında


Bu haber 2018-03-05 17:28:04 eklenmiş ve 841 kez görüntülenmiştir.
Bayrampaşa' Dan Rekor Sayıda Proje Tübitak Yarışmasında

Bu yıl 49'uncusu düzenlenecek olan TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması'nda İstanbul Avrupa Bölgesi finallerine bu sene de Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi'nden rekor sayıda proje davet edildi.

Bu yıl 49'uncusu düzenlenecek olan TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması'nda Bayrampaşa'dan rekor sayıda proje davet edildi. Biyoloji, Fizik, Kimya, Psikoloji ve Matematik dallarında projelerini gerçekleştiren öğrenciler toplamda 8 proje ile sergide Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi'ni temsil edecekler. Öğrenciler, Biyoloji dalında 3, Matematik dalında 2, Fizik, Kimya ve Psikoloji dalında 1'er ve proje ile 12-15 Mart tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek olan organizasyonda projelerini jüri üyelerine sunacaklar.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi yaptığı açıklamada, 'Tüm öğrencilerimiz tebrik eder, sergide tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi 2008 yılından beri eğitim ve öğretim hizmetlerine belediyecilik anlamında farklı bir bakış açısı katan, Türkiye'deki ilk bilim merkezi statüsündeki kurumdur.
 Her sene yüzlerce öğrenciye verdiği uygulamalı laboratuvar eğitimleri ile bilimsel anlamda yol gösteren, bilimin hayattaki karşılığını ve uygulanabilirliğini; yaptıkları deneyler, bilimsel projeler ve organize edilen şenlikler, yaz okulları ile kavramaları sağlanmaktadır. Bugüne kadar başta TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri olmak üzere birçok kamu ve özel kurumdan hibeler almıştır. Ayrıca öğrencilerle yapılan bireysel araştırma projeleri kapsamında hem ulusal anlamda hem de uluslararası arenada Türk milleti olarak göğsümüzü kabartacak sayısız başarıya imza atmışlardır.

 Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi; 4 laboratuvar (Kimya, Biyoloji, Fen-Teknoloji, Fizik), 1 Matematik Atölyesi, kütüphane ve misafirhaneden oluşmaktadır. Ayrıca öğrenciler her yıl açılan atölyelere de kayıt olabilir ve ilgi duydukları alanlar ile ilgili kendilerini geliştirebilirler. Her laboratuvarımız 12 kişilik kapasitede, kütüphanemiz 15 binden fazla yayın ve 5 binden fazla üye ile hizmet vermekte olup, projeler ve özel misafirlerimiz için ise 24 kişilik misafirhanemiz kurum adına hizmet vermektedir. Her sene ortalama 600 öğrenciye bilimsel eğitim veren kurum, aldığı proje başarıları ile İstanbul'da öğrenci bazında en çok proje yapan kurumdur. Bayrampaşa'da bilime meraklı olan tüm öğrencileri Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi'ne bekliyoruz" ifadeleri kullanıld
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BAYRAMPAŞA haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 5.3392 5.3606
Euro 6.0865 6.1109
Arşiv Arama
- -
Anket
DurumHaber - Bölgenin Güçlü Sesi©
Copyright 2007 - 2015 DurumHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz