Filistin Direniş Lideri Halit Meşal Sultangazi İftarında..


Bu haber 2018-05-24 07:42:57 eklenmiş ve 908 kez görüntülenmiştir.
Halit Meşal: "Filistin Söz Konusu Olduğunda Türkiye Bizim Hep Yanımızda Yer Aldı.

Sultangazi'de düzenlenen iftar programına katılan Filistin Direniş Lideri Halit Meşal, Filistinliler ve şehit aileleriyle aynı iftar sofrasında buluşarak birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. Programda konuşan Filistinli Lider Halit Meşal, "Filistin söz konusu olduğunda Türkiye bizim hep yanımızda yer aldı, bu yüzden Türkiye'yi çekemiyorlar" dedi.

On bir ayın Sultanı Ramazan'ın gelmesiyle birlikte her gün farklı bir grubu iftar sofrasında buluşturan Sultangazi Belediyesi, Filistinliler ve şehit ailelerini iftar sofrasında ağırladı. Sultangazi Belediye binasının yanına kurulan Kudüs temalı etkinlik alanındaki iftar programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile birlikte Filistin Direniş Lideri Halit Meşal'in yanı sıra Filistinliler ve şehit aileleri katıldı. Etkinlik alanına gelen Başkan Altunay ve Halit Meşal, masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte dualar edip oruçlarını açtı.

"Filistin söz konusu olduğunda Türkiye bizim hep yanımızda yer aldı, bu yüzden Türkiye'yi çekemiyorlar"

Programda konuşan Filistin Direniş Lideri Halit Meşal, "Siyonistlerin bu zulmüne karşı bizler direnişle kazanacağız. Biz onları taşla yendik, onları silahla yendik, bir takım direnişle yendik ve işte yürüyüşlerimizle onları yeniyoruz. Onları uçurtmalarımızla yeniyoruz. Bunlar korkak bir halktır. Bu Siyonistler bizim halkımızın direnişi karşısında duramayacaklar. Türkiye halkı bizim yanımızda her zaman yer aldı, bu yüzden Türkiye'yi çekemiyorlar. Sizler Kudüs konusunda asla cimri davranmadınız, Mavi Marmara şehitleri bizim hala zihnimizde yer alıyor, Recep Tayyip Erdoğan'ın o şanlı duruşu bizim hala gözlerimizin önünde. Bizim masa başında aldığımız kararları uygulama sahasına getirmemiz gerekir. Hedeflerimizi net bir şekilde ortaya koymamız gerekiyor. Filistinli kadın ve erkek kardeşlerimden istediğim gibi Türkiyeli bütün kardeşlerimizden de şunu istiyorum, Kudüs'e yönelik hedefleriniz, amaçlarınız ve önünüzde bir yol haritanız olsun. Öncelikle Filistin'in özgürleştirilmesi hedefiniz olsun. Çünkü bizim mücadelemiz mukaddes ve mübarek alan üzerinedir. Bizim üzerinde mücadele ettiğimiz Kudüs toprakları herhangi bir yer değildir, İsra ve Miracın yaşandığı topraklardır. Bu mukaddes toprakların Yahudilerden temizlenmesi gerekir, bu alanların bütün Müslümanlara yeniden kazandırılması gerekir. Bu bizim milli, ahlaki, dini her yönüyle yapmamız gereken meselemizdir" dedi.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SULTANGAZİ haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 5.3392 5.3606
Euro 6.0865 6.1109
Arşiv Arama
- -
Anket
DurumHaber - Bölgenin Güçlü Sesi©
Copyright 2007 - 2015 DurumHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz