Darülaceze'nin Yeni Yerleşkesi Arnavutköy'e Yapılacak


Bu haber 2019-04-14 08:31:14 eklenmiş ve 120 kez görüntülenmiştir.
Darülaceze'nin Yeni Yerleşkesi Arnavutköy'e Yapılacak

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinin tanıtım programına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Darülaceze İdari Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan katıldı. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeni bir değer olarak insanlığa hizmet edecektir. Proje hazırlık çalışmalarının yüzde 50'sinin tamamlandığını belirtmek isterim. Yerleşkedeki yeşil alan inşaat alanından beş kat daha fazla olacaktır" dedi.

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinin tanıtım programına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Darülaceze İdari Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci'nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Programa katılanlara Arnavutköy'de yapılacak Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Darülaceze İdari Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, "Kayışdağı'nda bir yerleşke Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanı olduğu dönemde yapılmış. Onun dışında ilk gerçek anlamda 21. Yüzyıl Darülaceze Projesi Arnavutköy'de yapılacak. Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla ortaya çok daha ciddi bir proje çıktı. Yaşlı bakım hizmetleri dünyada ticaretleştirilmiş bir alan. Bizim ülkemizde bunun kendi geleneğimizle bağlantılandırılarak bir vakıf hizmeti halinde devam ediyor olması çok anlamlı. Onun için Darülacezeye dünyada tek diyebiliyoruz

"Proje hazırlık çalışmalarının yüzde 50'sinin tamamlandığını belirtmek isterim"

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinin sevgi, merhamet ve şefkat şehri olarak anılacağının altını çizen Bakan Selçuk ise "Sosyal Hizmet Şehri Projesi, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeni bir değer olarak insanlığa hizmet edecektir. Proje hazırlık çalışmalarının yüzde 50'sinin tamamlandığını belirtmek isterim. Yerleşkedeki yeşil alan inşaat alanından beş kat daha fazla olacaktır. Tamamen çevreci bir merkez olacak. Yatay mimarisiyle, yaşanabilir alanlarıyla, çocuk merkeziyle, kütüphanesiyle hatta kuş evleriyle örnek bir şehir olarak devam edecektir. Bir şehirde olması gereken tüm ideal koşulların orada olacağına inanıyoruz. Bu proje yerel yönetimler içinde örnek bir proje teşkil edecek. Sevgi, merhamet ve şefkat şehri olarak anılacak" diye konuştu.
 
haberler.xom
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Arnavutköy haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 5.9191 5.9429
Euro 6.5935 6.6199
Arşiv Arama
- -
Anket
DurumHaber - Bölgenin Güçlü Sesi©
Copyright 2007 - 2015 DurumHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz