• DOLAR 2,2081 TL
  • EURO 2,7538 TL
  • Altın 84,3842 TL
ataridukkani

AK Parti İst.Adayları Nereli.

ak-parti-istadaylari-nereli


27 Ocak 2014 Pazartesi 09:08

AK Parti İst.Adayları Nereli.

BAŞBAKAN Erdoğan tarafından İstanbul’da isimleri açıklanan ilçe belediye başkan adayları arasında tek kadın Maltepe’den Edibe Sözen oldu.

AK Partili belediye olan Üsküdar, Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece’de adaylar mevcut başkanlar olmadı. En çarpıcı olanı ise adayların yarıya yakınının Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin gibi Karadeniz ağırlık olması. İstanbul’a en fazla göç veren il olan Sivas’tan 4 aday bulunurken, bunu takip eden illerden Kastamonu ve Sinop’tan hiç aday çıkmaması dikkat çekti. Belediye başkan adaylığı için Ak Parti’ye Has Parti’den de iki aday başvurmuştu.

 Arnavutköy aday adayı Abdullah Demirhan, Has Parti’nin İstanbul Kurucu İl Başkanı’ydı. Eyüp aday adayı Türker Saltabaş da HAS Parti’nin son il başkanıydı. Demirhan ve Saltabaş aday gösterilmedi. Ancak adaylık için başvuruda bulunmayan Has Parti kurucularından Mukadder Başeğmez Şişli adayı olarak açıklandı. Erzincanlı Güngören Belediye Başkan Adayı Şakir Yücel Karaman, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın kardeşi, Binali Yıldırım’ın da uzaktan akrabası. Sarıyer’den aday gösterilen Sedat Özsoy da Sarıyer’de 2 kez seçim kaybeden isim. Özsoy, 2004’te AK Parti’den aday oldu kaybetti. Son yerel seçimlerde de MHP’den aday olup kaybetti.

Hürriyet


Haber okunma sayısı: 692

Haberin etiketleri:

akparti, adayları


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ