• DOLAR 2,2112 TL
  • EURO 2,7655 TL
  • Altın 85,2245 TL
ataridukkani

CHP nin 3 B.Şehir Adayları.

chp-nin-3-bsehir-adaylari

CHP nin 3 B.Şehir Adayları.
24 Eylül 2013 Salı 12:26

CHP nin 3 B.Şehir Adayları.

CHP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir adayları  CHP 3 büyükşehir adayını belirleme çalışmalarının sonuna geldi. İstanbul’da Mustafa Sarıgül, Ankara’da Muharrem İnce İzmir’de ise Aziz Kocaoğlu’nun adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.   


CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için partiye başvurusunu beklediklerini, Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuru yapacağını söyledi.

CHP’de yerel seçim çalışmaları sürerken Ankara adayının CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 40’a yakın milletvekili İnce’nin aday olması için yönetime ve İnce’ye talepte bulunurken Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, “Muharrem İnce’nin aday olmasını isteyen bir eğilim ortaya çıktı. Muharrem Bey de sanırım düşünüyor. Birkaç güne sanıyorum ki başvurusunu yapacak” dedi.Keskin, Sarıgül’ün CHP’ye başvurusuna ilişkin, “Sarıgül konusunda aşılması gereken engel var. Sarıgül, süreç içinde bazı toplantılar yaptı. Kendi arkadaşlarının da rızasını alarak olurunu alarak CHP’de siyaset yapma anlayışını ifade etti. CHP tüzüğüne göre bağlayıcı açıklama Genel Başkan’a aittir. Değişik süreçlerde Sarıgül’ün gelmesi halinde yolun açık olduğunu Genel Başkan ifade etti. Bürokratik prosedürler var” dedi.

İZMİR'DE KOCAOĞLU OLMAZSA YÜKSEL

CHP İzmir’de Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olması kesin gibi duruyor ancak Kocaoğlu aday olmazsa CHP’nin B planı da hazır… Kocaoğlu aday olmazsa partinin İzmir’deki adayı İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel olacak.

Ancak Kılıçdaroğlu, Aziz Kocaoğlu’nun aday olmasını destekliyor. Özellikle belediyeye karşı yapılan polis operasyonunda Aziz Kocaoğlu’nun performansından memnun kalındı.

rotahaber


Haber okunma sayısı: 444

Haberin etiketleri:

chp, 3büyükşehir adayları


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ